whmcs

WHMCS Nedir ?

WHMCS Nedir?

WHMCS, Web Host Manager Complete Solution anlamına gelir. WHMCS başlangıçta, cPanel ve WHMCS içindeki Web Ana Bilgisayar Yöneticisi kontrol panelini kullanarak cPanel barındırma hesaplarının otomatik olarak sağlanmasına ve oluşturulmasına izin veren bir faturalama sistemi kontrol paneli olarak geliştirildi.

Whmcs ne olarak kullanılır?

Bir web sitesi barındırma yani hosting ve benzeri ürünler satışını başlatmak veya sadece müşterilerize web barındırma hizmetleri sunmak için yerel ve küresel olarak müşterilere katma değerli hizmetler sunmanın yolunu sunan WHMCS. Web tasarımcıları ve geliştiriciler göz önünde bulundurularak, bir müşteriyle ek hizmetleri ve ürünleri bir araya getirmenin ve müşteriler için geliştirmeler gerçekleştirildikten sonra devam eden bir ilişkiyi sürdürmenin bir imkanını sunmaktadır.

WHMCS faturalama ve müşteri yöneticisi, siz uyurken veya aktif değilken müşteriler için web barındırma hizmetlerinin  oluşturulmasını ve yönetilmesini otomatikleştirmek için kullanılabilir. Bu bilgiler, WHMCS’nin ne olduğunu ve iş ihtiyaçlarınız için nasıl kullanılabileceğini açıklayacaktır.