backlink-seo-resim

Backlink Nedir ?

Backlink Nedir ?, başka bir siteden başka bir siteye verilmiş olan bağlantılardan oluşur herangi bir sayfa/resim/metin bağlantısının sitenize link verilmesi durumunda PageRank (Site Sıralaması/Puanı) değerinin yükselmesini sağlayan sistemdir.

Backlink Faydaları Nelerdir ?

Backlink, arama motorlarının, sitenize gelen bağlantıları bulup sizin sitenizi hızlıca aktif olarak taramasını/keşfetmesini sağlar. Kısacası sitenizi bir köşesinde yalnız başına kalmaz. Ayrıca Backlink’ler sitenizin dizine(Arama Sonuçlarına) eklenmesine önemli derecede yardımcı olan sistemdir.

Backlink Çeşitleri Nelerdir ?

Dizin Backlink: Dizin sitelerinden sitenize bağlantı verilen backlink türüdür.

Profil Backlink:Forumlardan veya bir siteden açılan üyelikle elde edilen backlink çeşidi olarak bilinir genel tanımlama ile; çeşitli sitelere üye olduktan sonra üye profilinde yer alan hakkınızda, imza, web sitesi gibi alanlara site adresinin eklenmesi ile elde edilen backlink çeşidinden biridir.

Makale Backlink: Makale yazma gibi siteler üzerinden elde edilen backlink türüdür. Yapısı itibari ile tanıtım yazısına benzetilmektedir.

Blog Backlink: Blog sitelerinden yorum ile elde edilen backlink türüdür. 

Wiki Backlink: Wiki siteler üzerinden verilen backlink türü olarak bilinmektedir. Ancak wikipedia sitesi üzerinden elde edilen backlink olarak tanımlanmaktadır.

Footer Backlink: Web sitesinin footer veya sidebar kısmından elde edilen backlink türüdür. Not: Geçerliliğini yitiren backlink türleri arasında yer alsa’da çok tercih edilen backlink türler arasında günümüzde hayla yer almaktadır.

Edu Gov Backlink: .Edu veya .gov uzantılı sitelerden elde edilen backlink türüdür. edu.tr veya gov.tr gibi tr uzantıları dışında alan adı içerisinde edu ya da gov uzantısının geçmesi linkin bu tür içerisinde yer aldığı anlamına gelmemektedir. Bu ifade kaliteli ve otoriter(yetke) görünen devlet kurumu ya da üniversite sitelerinde geçerli olan kavramlardır.

Sosyal Medya Backlink: Sosyal medya(Facebook,Twitter vb.) veya Sosyal imleme sitelerinden elde edilen backlink türüdür.